Poruke, e-mail list, Wiki, Blog

Poruke, e-mail list, Wiki, Blog

Wiki

Riječ wiki dolazi od izraza "wiki wiki" iz jezika havajskih urođenika, a znači brzo i hitro. U našem slučaju Wiki označava alat koji omogućava kolaborativni rad polaznika na tečaju.
Svaki polaznik može samostalno, brzo i jednostavno uređivati i mijenjati sadržaj Wikija.

Wiki se sastoji od glavne stranice kojoj polaznici mogu dodavati nove. Stare verzije stranica dostupne su u arhivi a omogućeno je i jednostavno vraćanje postojećeg stanja na neku od starijih verzija.

Nakon što Omogućite izmjene te s popisa aktivnosti iz padajućeg izbornika pod nazivom odaberete Dodajte aktivnost možete odabrati Wiki. Potrebno je upisati Ime wikija i Sažetak.


Dodatne aktivnosti

Opcija HTML mode nudi 3 mogućnosti:

  • No HTML - prikaz html tagova (npr. umjesto da neka riječ bude boldana bit će prikazano <b>).
  • Safe HTML - dopušta prikaz nekih tagova.
  • HTMLonly - HTML editor će biti dostupan no, Wiki Markup (jezik koji se koristi za formatiranje wiki stranica) će biti onemogućen.

U opciji Dozvoli binarne datoteke određujete hoćete li dopustiti binarne datoteke kao što su slike, audio, video i druge netekstualne datoteke.

CamelCase linking omogućava otvaranje nove stranice ukoliko je prvo i jedno od slova u riječi veliko (izgled riječi podsjeća na dvogrbu devu). Kada je riječ ovako napisana Wiki automatski kreira novu stranicu i riječ pretvara u link. CamelCase se može onemogućiti u opciji Wiki auto-linking options.

Student admin options omogućava podešavanje ovlasti za polaznike - postavljanje oznaka na stranici (mijenjanje statusa stranice), brisanje stranica, brisanje starih verzija stranica, vraćanje stranica na neku od starijih verzija.

Ukoliko želite da Naziv prve stranice bude različit od imena Wikija, potrebno joj je odrediti ime. U suprotnom polje ostavljate prazno.

U Grupnom obliku određujete želite li rad u grupama. Na kraju podešavate vidljivost te pohranjujete promjene.