Jedinice lokalne i regionalne samouprave (7. 12. 2020.)

Jedinice lokalne i regionalne samouprave

Jedinice lokalne i regionalne samouprave

napisao/la Petra Čurila -
Broj odgovora: 0
Župan Varaždinske županije je Radimir Čačić i pripadnik Narodne stranke - REFORMISTI. Politička stranka Radimira Čačića pripada centru. Načelnik općine Gornji Kneginec je Goran Kaniški iz političke stranke HDZ koja pripada desnom centru. Koliko načelnik općine ulaže truda u svoj posao govori i sama činjenica kako mu je ovo već peti mandat. U to vrijeme izgrađen je novi dječji vrtić, modernizirane mnoge ulice, a trenutno je u tijeku i obnova dječjeg igrališta, izgradnja vatrogasnog centra. Također se dodjeljuju stipendije, naknade za rodilje i dr.. Osobno ne znam za neki osobiti problem. Jedino čega se mogu sjetiti i što smatram da nije bilo u redu je nabava udžbenika za osnovnoškolce kada sam još pohađala osnovnu školu. Naime, općina je dodjeljivala besplatne udžbenike za sve učenike, na što ja nisam imala pravo jer nisam pohađala školu unutar općine. S druge strane, u toj školi su svi dobivali besplatne udžbenike od Grada Varaždina na što ja opet nisam imala pravo jer živim na području općine Gornji Kneginec.