Jedinice lokalne i regionalne samouprave (7. 12. 2020.)

Jedinice lokalne i regionalne samouprave

Jedinice lokalne i regionalne samouprave

napisao/la Mateja Stanjša -
Broj odgovora: 0

Gradonačelnik moje općine Novi Marof je Siniša Jenkač, a župan Varaždinske županije u koju spada moj grad je Radimir Čačić. Siniša Jenkač pripada stranci HDZ (Hrvatska demokratska zajednica) - desničar, a župan Čačić pripada Narodnoj stranci – reformist te pripada centru. Siniša Jenkač je tip modernog političara, kojeg mnogi vide na liniji s premijerom Plenkovićem. Od kada je naš gradonačelnik na vlasti mnogo se toga promijenilo u gradu Novom Marofu, ali na bolje. Zaslužan je za izgradnju novog vrtića, nove srednje škole, kulturnog centra, stipendira učenike i sportaše, planira gradnju novog rekreacijskog centra… Tako da mislim da on dobro provodi političko djelovanje te da su većina građana njime zadovoljna. Moram naglasiti da je on izabran i za zastupnika u Hrvatskom saboru što pokazuje zadovoljstvo naših sugrađana. Problem u Novom Marofu je zaposlenje ljudi jer se ne izgrađuju tvornice koje bi mogle zaposliti velik broj ljudi kao što je nekad bila tvornica Levi's i Bor. Vjerujem da će taj problem naš gradonačelnik uspješno riješiti i pobrinuti se za naše sugrađane kako bi imali bolji život.